Szkoła Języków Obcych LEKTOR

Katarzyna Roksandić

Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się od ponad dwudziestu lat, pracowałam zarówno z dziećmi jak i młodzieżą, przedszkolakami jak i dorosłymi. To co mnie najbardziej inspiruje to pozytywne reakcje moich kursantów, obserwowanie ich postępów, radości na twarzach i błysku w oku. Jestem pasjonatką nauczania języka angielskiego, a swoją pasją uwielbiam zarażać uczniów. Bardzo ważnym doświadczeniem w moim życiu był dwunastoletni pobyt w Chorwacji i praca w tym pięknym kraju w szkole podstawowej jak i na kursach językowych. Wiedza i zdobyte tam doświadczenie, zarówno życiowe jak i zawodowe, są dla mnie bezcenne. Płynnie posługuję się też językiem chorwackim i działam w polsko – chorwackim klubie Jadran promując Chorwację w Polsce, a Polskę wśród Chorwatów.

Od 2016 r. jestem związana z Ogólnopolską Siecią Szkół Językowych dla dzieci i młodzieży Mała Lingua i Lingua Teens Space, od od listopada  2019 r. zostałam współwłaścicielem spółki Mała Lingua i Lingua Teens Space oraz głównym metodykiem sieci. Uwielbiam rozwijać swoje umiejętności, a jednocześnie szkolić i wspomagać w rozwoju innych lektorów.

W szkole najważniejsi są dla mnie ludzie – stawiam na zespół, który swoim zaangażowaniem jak i ogromną wiedzą potrafią inspirować innych i przekazywać wiedzę w taki sposób, aby kursanci dobrze się u nas czuli i mieli poczucie dobrze zainwestowanego czasu i pieniędzy. To właśnie oni i ich zadowolenie jest dla mnie kluczowe. Moim priorytetem jest zadowolenie klientów i wysoki standard pracy.

Monika Różanek

Jestem absolwentką iberystyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz kulturoznawstwa (spec. filmoznawstwo) SWPS w Warszawie. Uczę hiszpańskiego i angielskiego, w nauczaniu staram się wykorzystywać swoje kulturoznawcze wykształcenie. Poza pracą zawodową od lat wspieram działalność Fundacji Herosi, mającej na celu wspieranie dzieci i młodzieży walczących z chorobą nowotworową. Interesuję się językami obcymi, kinem, literaturą, kulturami prekolumbijskimi, a moją największą pasją od małego pozostają rysunek i malarstwo. Kibicuję polskiej siatkówce.

Adriana Oniszk

Absolwentka psychologii i posiadaczką certyfikatu DELE (Diploma de Español como Lengua Extranjera) C1. Studiowałam też iberystykę, a jeden jej semestr spędziłam w Hiszpanii (A Coruña). Moja przygoda z dydaktyką zaczęła się od prowadzenia zajęć akademickich na Wydziale Psychologii UW (psychologia ogólna i psychologia dla nauczycieli), a obecnie, od kilku lat, staram się zarazić moją pasją do języka hiszpańskiego osoby dorosłe i młodzież.  Na moich zajęciach korzystam zarówno z podręczników, jak też z najróżniejszych wytworów (pop)kultury krajów hiszpańskojęzycznych – jedne i drugie dobieram, uwzględniając zapotrzebowania uczniów oraz poziom ich znajomości języka.

W czasie wolnym najchętniej czytam powieści i opowiadania (nie tylko hiszpańskojęzyczne) oraz zgłębiam tajniki psychologii transportu.

Łukasz Krawiec

Zapraszam na indywidualne lub grupowe lekcje języka angielskiego. Jestem lektorem języka angielskiego od 10 lat. Posiadam wykształcenie w tym zawodzie (filologia angielska), a także w dziedzinie psychologii. Specjalizuję się w lekcjach indywidualnych i w małych grupach. Udzielam też lekcji przez Skype’a. Przygotowuję do różnych egzaminów, m. in. FCE,CAE,TELC,BEC i LCCI.

W moim nauczaniu skupiam się na motywowaniu uczniów, wiedząc, że jest to zupełnie kluczowe w takim „przedsięwzięciu” jakim jest nauka języka angielskiego. Oczywiście nie wszystkich można motywować w ten sam sposób, co więcej, niektórych w ogóle nie trzeba motywować:)
Zawsze dopasowuję program nauczania do potrzeb ucznia (nauczanie początkowe, pomoc w lekcjach, konwersacje, przygotowanie do matury, język biznesowy, język specjalistyczny itp.). Metodę nauczania modyfikuję w zależności od poziomu znajomości języka, wieku, preferencji i charakteru. Staram się być elastyczny i otwarty na sugestie uczniów. Przez całe zajęcia poświęcam czas tylko uczniowi i skupiam się na jego konkretnych problemach językowych. Na moich lekcjach nie ma możliwości bycia „statystą”. Wymagam aktywności, zaangażowania, interakcji i działania. Terminy zajęć ustalam indywidualnie z każdym uczniem; staram się, żeby żadna lekcja nie przepadła. Korzystam z bardzo różnych źródeł, materiałów, staram się być na bieżąco ze światem

Katarzyna Manowska-Cepak

Jestem absolwentką filologii rosyjskiej w Instytucie Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim. Posiadam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci oraz osób dorosłych. Ukończyłam studia podyplomowe z pedagogiki resocjalizacyjnej. Prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe. Stale wzbogacam swój warsztat pracy, uczestnicząc w kongresach i szkoleniach językowych.Posiadam certyfikat z języka rosyjskiego w biznesie, wydany przez Izbę Handlowo-Przemysłową FR.

Zainteresowania: literatura i muzyka rosyjska, sporty walki (boks, kickboxing) oraz bieganie.

Małgorzata Jodłowska

Absolwentka warszawskiej Katedry Italianistyki. Uzyskałam stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa.  Od ponad 20 lat usiłuję przekonać studentów i kursantów, że to właśnie język włoski jest (drugim, po polskim, oczywiście) najpiękniejszym językiem świata. Jako że nie boję się nowych wyzwań, uczę także włoskiego po angielsku. Lub po prostu angielskiego. W wolnych chwilach tłumaczę włoskie filmy. Kocham włoską frazeologię, uwielbiam swoją pracę, a prywatnie jestem miłośniczką grozy, horroru i kryminału oraz… tatuaży.

Karina Dobrowolska

W szkole Mała Lingua uczę języka angielskiego. Odbyłam roczny kursy w Stanach Zjednoczonych w ramach wymiany szkolnej w Minneapolis w Minesocie. Dzięki temu wyjazdowi podjęłam pracę z dziećmi przy nauce języka angielskiego, które na chwilę obecną jest  jednym z ciekawszych wyzwań, na jakie się zdecydowałam, ponieważ oprócz praktycznej nauki języka, jednocześnie przedstawiam uczniom całą kulturę Stanów Zjednoczonych. Jest mi bardzo miło kiedy uda mi się zarazić Ameryką i zainspirować do podróży, nie tylko tych językowych. Największą przyjemność w nauczaniu sprawia mi to, kiedy uczeń zaczyna czuć, że już coś naprawdę umie, że nauka się opłaciła. Na swoich zajęciach staram się mówić wyłącznie w języku angielskim i do tego samego zachęcam moich uczniów. Studiuję produkcję filmową w szkole filmowej. Jest to moja pasja od najmłodszych lat. Interesuje się także podróżami i fotografią. Już drugi rok uczę w szkole Mała Lingua. Prowadzę zajęcia z uśmiechem i energią.

Magdalena Szczurko

Pasjonatka rzeczy różnych z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego, certyfikatami potwierdzającymi znajomość tego języka i zapleczem psychologicznym, które uzbroiło mnie w ocean cierpliwości i zrozumienia dla każdego kursanta.

W nauczaniu kładę bardzo silny akcent na indywidualne podejście i dokładne zrozumienie potrzeb językowych każdego człowieka oraz dobór metod dla tej konkretnej osoby najskuteczniejszych. Podobno jestem lektorką wymagającą (tak mówią kursanci) acz sprawiedliwą. Czuję ogromną satysfakcję i radość, gdy moi uczniowie robią postępy (często nawet jeszcze większą, niż oni sami), lubię też, gdy wychodzą z zajęć zadowoleni i uśmiechnięci, jak po godzinie przyjemnej zabawy. Nie lubię, gdy nie odrabiają prac domowych.

Jeśli chodzi o rzeczy różne, do których gorącego lubienia tak się na wstępie przyznałam, to interesuje mnie pisanie prozy, dzierganie na szydełku, gra w Tomb Raidera oraz szachy, rysowanie cyfrowe (digital drawing). Czytam też praktycznie bez przerwy, pływam czasem, spotykam się ze znajomymi często, lubię też spędzać czas w samotności rozmyślając nad sobą i światem i choć regularnie dochodząc do nader skomplikowanych wniosków, nigdy się we własnym towarzystwie nie nudząc.